Akyazı Alçı Sıva Hizmeti

Akyazı Alçı Sıva Hizmeti

Alçı yangına dayanıklı bir malzemedir ve binalarda kalkan görevi görür. Alçı ve sıva uygulaması ısı yalıtım ürünleri ile birlikte kullanıldığı zaman enerji kayıplarına engel olur ve binalarda konforlu yaşam alanı sunar.
 
Alçı ve sıva uygulaması hem makine hem de el yardımıyla yapılabilir.

 

El ile alçı ve sıva uygulaması; Uygulama öncesi beton yüzeyinde bulunan çıkıntılar temizlenir. Sıva yapılacak olan yüzey üzerindeki tozlar fırça yardımıyla temizlenir. Uygulamadan önce kuru ve sıcak yüzeyler ıslatılır. Sıvanın yüzeye tutunabilmesi için yüzey pürüzlendirilir. Duvar yüzeyinde bulunan delik ve çatlaklar tamir edilir. Malzemelerin birleşim yerlerine çatlamayı önlemek adına sıva filesi yerleştirilerek sıvı harcı uygulanır. Harç çıtanın yapıştırılacağı doğrultuda duvar yüzeyine spatula yardımıyla uygulanır. Çıtalar yapıştırma sırasında teraziye getirilir. Sıva profili gerekli ölçüde kesilir. Sıva profili harç yardımıyla duvar köşelerine yerleştirilir. Profiller teraziye yerleştirilir. Alçı harcı aşağıdan yukarıya doğru uygulanır. Bu şekilde tüm yüzey kaplanır. Çıtaların üzerine bastırarak mastar çekilir. Mastar üzerinde fazla olan harçlar mala yardımıyla temizlenir. Harç ile boşluklar doldurulur. Mastarlama işlemi tamamlanır. Alçı kurumaya başlayınca çıtalar yerinden sökülür. Çıta boşlukları sıva harcı yardımıyla doldurulur. Sıva ve saten alçı karıştırılarak yüzey düzeltilir. Sıva ve saten alçı karışımı sertleştikten sonra spatula yardımıyla pürüzler temizlenir.
 

Alçı ve sıva uygulama sırasında dikkat edilmesi gerekenler şunlardır; Alçı ve sıva depolama, alçı ve sıva için yüzey hazırlığı, alçı ve sıva için destek elemanları, alçı ve sıva kalınlığı, kuruma, alçı sıvanın priz süresi, incelik, basın mukavemeti, hafiflik, ısı izolasyonu, ses izolasyonu, yangın dayanıklılığı, nem dengeleme özelliği.


 

İlgili Resimler

Öne Çıkarılanlar

Alçı yangına dayanıklı bir malzemedir ve binalarda kalkan görevi gör&uu

Uzun yıllardır yapı ve dekorasyon alanında binlerce yapıya hizmet veren firmamızın ilk &

Firmamız A'dan Z'ye tüm yapıları anahtar teslim taahhüt eder. Müh